Příznaky dětských nemocí

Stejně jako dospělý člověk, tak i dítě si může stěžovat, že se necítí dobře. Potíž je ale v tom, že zvláště malé dítě nedovede jasně říci, co mu vlastně chybí. Většinou první známky nemoci zachytí rodiče, kteří podle chování svého potomka poznají, že se s ním něco děje, že něco není v pořádku. U dětí, které jsou mladší dvou let, je viditelná jejich podrážděnost, častý pláč a zvuk jejich pláče zní úplně jinak, než pláč zdravý. To rodiče obvykle dobře rozeznají. Nemoci u mladých dětí mají tendenci rozvíjet se rychleji než u dospělých, proto nikdy není na škodu vyhledat lékaře,  pokud se kojenec nebo batole necítí dobře bez zjevné příčiny.

Příznaky, při kterých by jste měli vyhledat lékařské ošetření jsou zejména opakující se zvracení, průjem, který trvá déle než 24 hodin, teplota nad 39 stupňů, abnormálně rychlé dýchání, odmítání tekutin, vyrážka, apatičnost a nereagování. Problémy mohou být často způsobeny infekcí, kterou mohou vyvolat buď viry nebo bakterie a nemoci se pak navzájem liší. Pak je třeba rozhodnout, zda příčinou nemoci je virová nebo bakteriální infekce. Diagnózu stanovím na základě výsledků laboratorního testu CRP přímo u mě v ordinaci. Pokud je za onemocnění odpovědný virus, léčení je zaměřeno na úlevu bolesti a horečky, pokud jde ale o bakteriální infekci, je třeba nasadit antibiotika.

Léčba pomocí bioptronové lampy

Léčba je pro dítě bezbolestná s krátkou dobou aplikace a bez vedlejších účinků. Bioptronové světlo významně urychluje hojení kožních dětských onemocnění jako je atopický ekzém, alergické dechové potíže, záněty horních cest dýchacích ale i neurologická onemocnění svalů a kostí v dětském věku. U novorozenců pomáhá při kožních problémech a opruzeninách.